Siódmy triumf z rzędu!

Opublikowano 13 grudnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Żagańscy siatkarze grają jak natchnieni. W sobotę, 7 grudnia odnieśli siódme zwycięstwo z rzędu, pokonując w Oławie miejscową Olavię 3:1.

„Wojskowi” bardzo chcieli się oławianom zrewanżować za porażkę u siebie, w pierwszej kolejce tego sezonu. Wtedy przegrali 2:3. Sobotnia batalia była również zacięta. Rewanż żaganianom udał się wyśmienicie – podopieczni Krzysztofa Dobka pewnie wygrali 3:1 (25:19, 36:34, 16:25, 25:22), choć drugi set przypominał siatkarski horror.

– Po świetnym pierwszym secie, w drugiej odsłonie mieliśmy taką ruletkę, raz oni raz my prowadziliśmy. Wygraliśmy długi bój na przewagi 36:34, które na pewno miały wpływ na końcowy wynik spotkania – mówił po meczu szkoleniowiec Sobieskiego.- Wygraliśmy go po asowej zagrywce Krzysztofa Rykały, co wydawało się, zupełnie podetnie skrzydła rywalom. Nic z tego, gospodarze wykorzystali nasze rozprzężenie, wygrywając z nami w trzeciej partii do 16. Na szczęście w czwartym secie chłopcy wrócili do normalnej swojej dyspozycji , wygrywając do 22. Cieszy wygrana za trzy punkty i przedłużenie serii wygranych w lidze do siedmiu. Ta passa, to wynik świetnej atmosfery w zespole, chłopaki się bawią siatkówką, są zwycięstwa, są punkty.

W najbliższą sobotę, 14 grudnia Sobieski zagra przed własną publicznością z Bielawianką Bielawa. Czy będzie ósme zwycięstwo? Początek spotkania 11. kolejki – godz. 17.00, hala Arena przy ul. Kochanowskiego. Wstęp – 5 zł.