REKLAMA

Samorząd

Przecina jak za Gierka

Opublikowano 13 grudnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Wójt Leszek Ochrymczuk pracuje w terenie mimo chłodu. Bo chce, żeby jego praca była widoczna. Uzbrojony w ostre jak brzytwa nożyczki, przecina wstęgi na każdej wyremontowanej w gminie drodze.

W piątek, 6 grudnia, wójt gminy Żagań, Leszek Ochrymczuk, otworzył zmodernizowaną drogę w Trzebowie. W asyście sołtyski Renaty Sikory i radnego z tej miejscowości, Bartłomieja Broniszewskiego, pozował do zdjęcia, trzymając nożyczki w ręku.

– Tnijmy – zakomenderował, gdy biało-czerwona wstęga była już odpowiednio naciągnięta.

Modernizacja kawałka drogi z Trzebowa w kierunku wsi Dobre nad Kwisą kosztowała 233 tys. zł, z czego 60 procent pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych.

Wójt Ochrymczuk paradował już z nożyczkami w swojej rodzinnej Miodnicy. Tam z kolei przecinał wstęgę na wyasfaltowanej drodze w kierunku Zbrojowa. Koszt modernizacji 852 metrów nawierzchni wyniósł 379 tys. zł.

– Tak, można powiedzieć, że łamię samorządowe konwenanse, bo zamierzam otwierać wyremontowane drogi przez pięć lat swojej kadencji, a nie tylko przed kolejnymi wyborami – mówi wójt. – Chcę, abym moja praca była widoczna. Ma być efektywnie i efektownie.

Tyle L. Ochrymczuk. Gmina ma plan inwestycyjny, więc wójta jeszcze nie raz spotkamy na drodze, z nożyczkami.

Napisz komentarz »