REKLAMA

Aktualności, Kultura, Oświata, Samorząd, Wasze sprawy

Jeden przeciw seniorom

Opublikowano 06 grudnia 2019, autor: tr

Radny Marian Dziwulski jako jedyny był przeciwny utworzeniu klubu seniora w Lubsku.

Lubscy seniorzy gościnnie korzystają z kawiarenki przy LDK, ale dyskusja o tym, że chcieliby mieć własny kąt, trwa od lat. Teraz jest szansa na zajęcie dawnego budynku Urzędu Stanu Cywilnego w Lubsku. Na cel jego adaptacji do potrzeb seniorów gmina pozyskała 150 tys. zł dotacji od wojewody. Prace mają zakończyć się do końca roku.

– Ile gmina dołożyła do remontu i jaki będzie koszt pobytu seniora? ? pytał radny Marian Dziwulski.

Z informacji burmistrza Lubska wynikało, że gmina dołożyła 50 tys. zł na zakup pieca C.O. i na remont.

– Mamy coraz więcej seniorów. Część z nich przebywa w Domu Pomocy Społecznej, za co gmina płaci 1,2 mln zł, a część z nich stoi przed decyzją, czy przypadkiem nie wybrać Domu Pomocy Społecznej. Chcemy zapobiec ich wykluczeniu ? mówił Janusz Dudojć, burmistrz Lubska. – Budynek USC popadał w ruinę. Tam oprócz seniorów będą się spotykać np. Amazonki ? przekonywał Janusz Dudojć.

Argumenty burmistrza nie przekonały radnego.

– Były poprzednio inne pomysły na ten budynek ? dodał radny, nawiązując do koncepcji pogotowia w budynku po byłym USC, za którym optował poprzedni burmistrz Lubska.

W głosowaniu tylko radny M. Dziwulski był przeciwny powstaniu klubu seniora. Pozostali radni byli za, a od głosu wstrzymała się radna Emilia Zajączkowska.

Napisz komentarz »