REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wyrżnęli drzewa pod Swiss Krono

Opublikowano 06 grudnia 2019, autor: Norbert Królik

Urząd Miasta w Żarach wydał zgodę na wycinkę klonów i dębu na ul. Serbskiej w Żarach przy firmie Swiss Krono. Jest wniosek na wycinkę kolejnych 8 świerków.

Przy ul. Serbskiej w sąsiedztwie Swiss Krono Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wycięła 3 klony i dąb. Na wycinkę czeka 8 świerków.

– Wycinamy drzewa ze względów bezpieczeństwa. One stanowiły zagrożenie dla przejeżdżających pojazdów – twierdzi Marek Langer, dyrektor oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze.

Pozwolenie na wycinkę wydali urzędnicy z żarskiego Ratusza.

– Robiliśmy wizję lokalną i faktycznie te drzewa stanowiły zagrożenie – mówi Daniel Babula, zastępca naczelnika wydziału infrastruktury i ochrony środowiska w UM w Żarach.

GDDKiA zwolniona jest z opłaty za wycięcie drzew. Urzędnicy zalecili jedynie nasadzenia zastępcze. W zamian za wycięcie 4 ogromnych drzew GDDKiA ma nasadzić 5 lip. Ma na to czas do 30 kwietnia 2020 roku.

Tną na potęgę

Okazuje się, że pod topór pójdzie więcej drzew wzdłuż drogi prowadzącej w stronę Łęknicy

– Dęby, lipy szerokolistne, klony, jesiony, brzozy, topole. Łącznie 31 drzew – wymienia M. Langer.

GDDKiA ma czas na dokonanie rzezi do końca roku, ale już teraz plac składowy zapełnia się dorodnymi pniami wycinanych drzew.

Wycinka nie jest związana z żadnym remontem drogi.

– Nie planujemy w najbliższym czasie remontu tego odcinka, choć w dłuższej perspektywie jest on przewidziany – mówi M. Langer.

Napisz komentarz »