Rewelacyjna Maja

Opublikowano 06 grudnia 2019, autor: hakma

Bardzo dobrze spisały się zapaśniczki Agrosu Żary na Międzynarodowym Turnieju HEROS CUP w Czarnym Borze. (30 .12.).

Podopieczne trenera Ryszarda Dynowskiego nie mogły być na uroczystej gali z okazji 40-lecia klubu, ale jubileusz uczciły godnie. Team Agrosu wrócił do Żar z medalami i kolejnymi sportowymi doświadczeniami po walkach z czołowymi zawodniczkami z Kazachstanu, Rosji, Francji, Niemiec, Białorusi Szwecji i Chorwacji.

Daria Palińska walcząca o prawo startu na Igrzyskach Olimpijskich spisuje się ze startu na start coraz lepiej i w Czarnym Borze uległa w finale tylko reprezentantce Kazachstanu. Srebro Darii Palińskiej to kolejny sukces tej utytułowanej zawodniczki. 7. miejsce wśród seniorek, w wadze do 65 kg, zajęła Zuzanna Kuczma. Jednak rewelacją turnieju okazała się najmłodsza w ekipie Maja Majdańska, która w znakomitym stylu wywalczyła złoto w kategorii 42 kg. Swoją wysoką dyspozycję potwierdziła Martyna Gabryl, która zdobyła srebro w kat.43 kg kadetek.

Nikola Drozdek zajęła VII m (najlepsza z Polek)w wadze do 52 kg. 10 miejsce w kategorii 46 kg zajęła Wiktoria Niewrzędowska.