Piramida na Grand Prix

Opublikowano 06 grudnia 2019, autor: hakma

W ubiegły weekend(30.11-01.12), w Łańcucie, odbyło się XI Grand Prix Polski im. Stanisława Geronia w akrobatyce sportowej.

Wzięło w nim udział 564 uczestników z 26 klubów, w tym sześć z Podkarpacia oraz reprezentacja Ukrainy z czwórką męską ze Lwowa, medalistami ME.

W zawodach wzięły udział także akrobatki żarskiej Piramidy. W kategorii Youth wystąpiły: Maja Harasim i Lena Kwasigroch, w kat. 11-16 dwie trójki kobiet: Zuzanna Jaroszewicz-Bortnowska, Natalia Morawska, Oliwia Morawska oraz Milena Kicuła, Natalia Grubizna, Aleksandra Drozdek.

-Nasze zawodniczki zaprezentowały swoje układy bardzo poprawnie, do finału dostały się: Zuzanna Jaroszewicz-Bortnowska, Natalia Morawska, Oliwia Morawska, które ostatecznie zajęły 8 miejsce. Konkurencja była bardzo duża, ponieważ zgłoszonych było 25 zespołów. Druga trójka zajęła dalsze miejsce. Dwójka kobiet: Maja i Lena zajęły 12 miejsce na 37 możliwych. Dla naszych zawodniczek jest to wielki sukces i osiągnięcie, dodać należy, że dziewczyny wystąpiły w nowych strojach-poinformowała Wioletta Skubińska.

-Mijający rok UKS Piramida Żary kończy wielkim sukcesem, nasi zawodnicy brali udział w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych, gdzie dochodzili do finałów. Dla naszego klubu to wielki sukces i osiągnięcie, że reprezentowaliśmy nasze Żary jak najlepiej-podsumowała Helena Drapała, trenerka i prezeska klubu.