REKLAMA

Sport

40 lat minęło, jak jeden dzień…

Opublikowano 06 grudnia 2019, autor: hakma

Uroczysta gala zorganizowana z okazji 40-lecia Agrosu odbyła się 30 listopada, w hali Powiatowego Centrum Sportu w Żarach.

Najsławniejsi przedstawiciele Agrosu to bracia Józef i Mieczysław Tracz, Iwona Matkowska, Michał Rozmys czy Arnold Zdebiak.

Na sobotnią imprezę z okazji jubileuszu przybyli sympatycy, zawodnicy i działacze żarskiego klubu. Była to także okazja do podziękowania zasłużonym trenerom, sportowcom i sympatykom klubu działającego w Żarach od 40 lat.

Duszą całej imprezy był bez wątpienia jej prezes Damian Fedorowicz, który przemawiał, wręczał nagrody i sam odbierał odznaczenia.

– Te 40 lat minęło jak jeden dzień. To przede wszystkim była impreza dla starszych działaczy, dla starszych kolegów. Dzisiaj uświadomiłem sobie, że jestem w zapasach juz 27 lat – powiedział Damian Fedorowicz, prezes Agrosu. – Dzisiaj niestety młodych zawodników w zapasach jest coraz mniej, ale tkwi w nich naprawdę duży potencjał – stwierdził szef żarskiego klubu.

Najbardziej utytułowany klub

Podziękowania dla klubu przekazał, w imieniu burmistrza Danuty Madej, jej zastępca, Olaf Napiórkowski.

– Agros wpisał się na stałe do historii żarskiego sportu. Jest najbardziej utytułowanym klubem w żarach – powiedział O. Napiórkowski. ? Zawsze w tym klubie poziom organizacyjny, trenerski i wychowawczy był na bardzo wysokim poziomie i to owocuje.

Oprócz zapasów Agros wychowuje obiecujących lekkoatletów, którzy dołączyli do zapaśników ponad 20 lat temu.

– Lekkoatletyka jest z zapasami od 27 lat – poinformował Dariusz Wisz, trener lekkoatletów Agrosu. – Chyle czoła przed ludźmi, którzy tworzyli ten klub, bo to naprawdę wyszło coś wielkiego.

Po części oficjalnej wszyscy zaproszeni goście mogli porozmawiać i powspominać czasy świetności klubu już w kuluarach przy zastawionym stole.

-Agros skończył 40 lat i mam nadzieję, że będzie ich następne tyle – podsumował Damian „Fedor” Fedorowicz, prezes Agrosu.

Napisz komentarz »