REKLAMA

Gospodarka, Samorząd

Zrobią wspólnymi siłami

Opublikowano 06 grudnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Urzędnicy ze Szprotawy wysupłali pieniądze na wkład własny i zdecydowali się wykonać remont drogi do pól rolnych w Witkowie. Kasę dorzucą również mieszkańcy samej wsi.

Po zatrzymaniu burmistrza przez CBA, inwestycja stanęła pod znakiem zapytania. Firma, która wygrała w przetargu, PH-U Dubiel ze Szprotawy, nie mogła podpisać umowy, bo potrzebny był na niej właśnie podpis burmistrza. Gmina Szprotawa otrzymała na drogę w Witkowie 148 tys. 700 zł dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego. Drugie tyle miała wyłożyć sama, ale okazało się, że potrzeba znacznie więcej. Ostatecznie, na piątkowej sesji Rady Miasta (29.11.) radni zdecydowali się na inwestycję.

– Aby nie stracić dofinansowania do modernizacji drogi w Witkowie, zabezpieczyliśmy w budżecie ok. 230 tys. zł na wkład własny, przesuwając te pieniądze z innych działów – poinformowała skarbnik Jadwiga Nowak.

Mieszkańcy Witkowa postanowili dołożyć do inwestycji 12 tys. zł.

– To pieniądze, które Witków zdobył w tym roku w konkursie na najpiękniejszą wieś w województwie lubuskim. Zajęliśmy w nim 2. miejsce. Uznaliśmy, że droga będzie służyć kolejnym pokoleniem i warto poświęcić na to nagrodę – mówi sołtys wsi, Sylwester Michalak.

Napisz komentarz »