REKLAMA

Komunikacja

Dino z przeszkodami

Opublikowano 06 grudnia 2019, autor: bj

Właściciel sieci marketów Dino chce postawić sklep w Przewozie. Na razie wymienia się pismami z zarządcą drogi, który nie chce się zgodzić na dodatkowy wjazd z ulicy.

O dojazd do działki stara się sieć Dino, która zamierza wybudować swój market w Przewozie przy ul. Kolejowej. Mówił o tym podczas sesji (26.11.) Rady Gminy Jarosław Borkowski, radny.

– Panie wójcie, potrzebna jest pana pomoc. Mieszkańcy bardzo czekają na powstanie tego sklepu – mówił J. Borkowski.

Dino złożyło wniosek do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (ul. Kolejowa jest fragmentem drogi krajowej nr 27) o zaopiniowanie koncepcji budowy zjazdu, przebudowy skrzyżowania z ul. Spacerową, wykonania przejścia dla pieszych z azylem i chodników, montażu balustrad.

Pismo w tej sprawie  GDDKiA przysłała pod koniec października. Ma sporo uwag – dotyczą szerokości pasa ruchu (3,5 m) i chodnika, pobocza i doświetlenia drogi. Ale największym kłopotem jest zjazd.

O co chodzi?

– Sieć chce kupić działkę od prywatnego właściciela. W tej chwili ma on dwie sąsiadujące ze sobą działki. Tyle tylko, że GDDKiA ma życzenie, żeby zlikwidować jeden wjazd na działkę, bezpośrednio z drogi i urządzić go przez drugą działkę – mówi J. Borkowski.

Obecny właściciel ma wjazdy na dwie swoje działki.

– W tej sytuacji chce się wycofać ze sprzedaży – tłumaczy J. Borkowski.

Mariusz Strojny, wójt gminy, obiecał, że będzie interweniował w GDDKiA.

Centrala sieci nie komentuje sprawy.

Napisz komentarz »