REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Śmierć na drzewie

Opublikowano 29 listopada 2019, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Zderzył się z drzewem i dachował. Dramatyczną walkę o jego życie podjął strażak-ochotnik, który przypadkiem natknął się na wypadek. Niestety, 36-letni mieszkaniec Żar zmarł w karetce.

Do tragedii doszło pomiędzy Lipinkami Łużyckimi a Niwicą. Tuż przed wjazdem do Mieszkowa, na łuku. Audi wypadło z drogi, uderzyło w drzewo, dachowało. Był wtorek, 26.11. Południe.

– Jechałem od strony Lipinek. Przede mną jechał autobus szkolny. Gdy dojeżdżaliśmy do Mieszkowa, ten samochód już był w rowie. Zatrzymałem się, kierowca autobusu również – opowiada Paweł Ryś, emerytowany wojskowy, strażak-ochotnik z Niwicy i radny gminy Trzebiel.

Do rozbitego samochodu pobiegli razem z kierowcą autobusu. Audi leżało w rowie, na dachu.

– Wybiliśmy przednią szybę. Widziałem, że kierowca łapie oddech. Ale drzwi były zakleszczone, nie można było się do niego dostać – dodaje pan Paweł. W takich sytuacjach jako strażak był wiele razy. Tym razem był tam przypadkiem, bez sprzętu. – Tego mi najbardziej brakowało. Zrobiłem, co się dało w takich warunkach, jakie były. Opiekunka dzieci z autobusu zadzwoniła na 112. Żeby skrócić czas, zadzwoniłem bezpośrednio do dyżurnego straży – relacjonuje. Wiedział, że będzie potrzebny sprzęt hydrauliczny do rozcinania karoserii.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 412

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »