REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Popłyniemy przez park

Opublikowano 29 listopada 2019, autor: Norbert Królik

Ruszyły prace przy wykopie stawu w parku przy Al. Jana Pawła II w Żarach. Rewitalizację realizuje firma Kreator, która za pracę dostanie ponad 7 mln zł.

Do kwietnia 2020 roku ma czas firma Kreator na zakończenie prac przy rewitalizacji parku przy Al. Jana Pawła II w Żarach. Do tej pory powstała już większość zaplanowanych alejek. Trwa odbudowa domku na wzgórzu winnym. Obecnie układany jest dach. A w tym tygodniu do parku wjechały koparki, które zaczęły robić wykop pod zaplanowany w okolicy drogi dwupasmowej staw. Woda pitna do stawu ma być pompowana z pobliskiego hydrantu. W ten sam sposób urzędnicy zamierzają uzupełniać jej braki w związku z np. jej parowaniem. Ma to kosztować nawet 9 tysięcy złotych rocznie. Według zamysłów urzędników po stawie mają w przyszłości pływać łódki i kajaki. 

Staw ma mieć 72 metry długości. To oznacza, że gdyby ustawić na nim kajaki jeden za drugim, od brzegu do brzegu, to zmieściłoby się ich tam kilkanaście. Na szerokość nie zmieściłoby się nawet 10. Do tego głębokość stawu to 80 cm, czyli nieco poza kolana. Obok stawu powstanie wypożyczalnia sprzętu pływającego.

Całość inwestycji to około 7 mln zł.

komentarze »
  1. Piotr 7 grudnia 2019 13:38 - Odpowiedź

    Kolejna BZDURA w miescie,Lepiej by bylo np.wyremotowac stary CKM.

    A tak dojdzie kolejna „sadzawka”za 7 BANIEK!!!

  2. Jola 13 grudnia 2019 09:18 - Odpowiedź

    To jest aż 7 milionów złotych z naszych podatków i niewłaściwie wydanych przez urzędników. To chyba nie będą ostatnie źle wydane pieniądze przez naszych urzędników.

Napisz komentarz »