REKLAMA

Kultura, Oświata, Ludzie, wydarzenia

Od Jacykowa do Florencji

Opublikowano 06 grudnia 2019, autor: Michalina Kozarowicz

Żarski artysta Maciej Durski (49 l.) robi międzynarodową karierę. Właśnie zaprezentował swoje prace na prestiżowej wystawie sztuki współczesnej we włoskiej Florencji. Jego abstrakcyjne malarstwo można podziwiać w znanych galeriach w Warszawie i Gdańsku. Z wykształcenia socjolog, zanim zaczął żyć ze sztuki, pracował za granicą, gdzie prowadził firmę budowlaną.

„Regionalna”: Florenckie Biennale to jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych nie tylko we Włoszech, ale i w Europie. Zaprezentować się na niej mają szansę jedynie zaproszeni artyści. Jaka była twoja droga do tej prestiżowej imprezy.

 Maciej Durski, artysta: Wydarzenie ma skalę międzynarodową. Bierze w nim udział 500 artystów z około 70 krajów świata. Bardzo ciężko jest się na nią dostać. Aby móc się tam wystawić, trzeba najpierw aplikować. Dwunastoosobowe jury ocenia trzy nadesłane prace. Na tej podstawie, dostaje się zaproszenie. To impreza, która trwa aż 10 dni.

 Jak wybrałeś obrazy, które pokazałeś jury. Dlaczego właśnie te?

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 903

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »