REKLAMA

Gospodarka

Żary stracą pieniądze

Opublikowano 29 listopada 2019, autor: Norbert Królik

Ul. Bohaterów Getta w Żarach nie doczeka się remontu. Urzędnicy rezygnują z inwestycji, mimo że zostało przyznane dofinansowanie na przebudowę.

Rafał Fularski, naczelnik wydziału infrastruktury, potwierdza, że Urząd Miasta w Żarach rezygnuje z remontu ulicy Bohaterów Getta w Żarach, mimo że Funduszu Dróg Samorządowych przyznał dofinansowanie na tę inwestycję. Żary na przebudowę ul. Bohaterów Getta i ul. Kujawskiej dostały ponad 8 mln zł dofinansowania.

– Nie jesteśmy gotowi technicznie do przebudowy, dlatego zadanie nie będzie realizowane – mówi R. Fularski.

Tym samym dofinansowanie na ul. Bohaterów Getta przepadnie.

Pół miliona w błoto

Dodatkowo naczelnik informuje, że na dobre z planów inwestycyjnych wypadła regulacja rzeki Żarki, którą miały realizować Wody Polskie. Urząd Miasta na projekt związany z tą inwestycją wydał pół miliona złotych.

– Trzeba wystąpić o zwrot pieniędzy. Była umowa, że jak Urząd Miasta wyłoży pieniądze na projekt, to przebudowa Żarki będzie realizowana. Teraz okazuje się, że pół miliona złotych poszło w błoto – przypomina Piotr Czerwiński, radny miejski.

Regulacja rzeki Żarki to jedno z najważniejszych zadań do wykonania w Żarach, bo zaniedbania w tym zakresie wielokrotnie doprowadziły do zalewania części miasta podczas większych opadów deszczu, zwłaszcza okolic ul. Żagańskiej i Bohaterów Getta.

Napisz komentarz »