REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Orzeł z Orlika

Opublikowano 29 listopada 2019, autor: jb

Emilian Zimnicki (38 l.) z Iłowej jako jedyny z województwa lubuskiego zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego konkursu „Animator roku 2019” dla animatorów zajęć na Orliku. Konkurs organizuje Fundacja Orły Sportu.

Gala finałowa konkursu odbyła się w miniony weekend (23-24.11.) w Ciechocinku.

Do ogólnopolskiego finału zakwalifikowano 32 animatorów z około 3.000 wszystkich Orlików w kraju. E. Zimnicki był jedynym reprezentantem województwa lubuskiego.

– Konkurs podsumowuje naszą pracę w całym sezonie. W trakcie samego finału, oprócz testów sprawnościowych, mamy także zajęcia tematyczne z różnych dziedzin. W tym roku były z pierwszej pomocy, marketingu w sporcie, pracy z dziećmi i młodzieżą – mówi E. Zimnicki.

W ocenianiu pracy animatorów ważna jest frekwencja na prowadzonych przez nich zajęciach oraz liczba zorganizowanych imprez.

– Organizowałem i współorganizowałem dziewięć różnych imprez. Od cyklu „Kocham ręczną”, po zawody dla przedszkolaków, brałem udział w organizacji Maratonu Trzeźwości. Orlik czynny jest około 5-6 godzin dziennie. Miesięcznie przychodzi na zajęcia średnio 1200 osób. Najwięcej, bo aż 1700, było w kwietniu, kiedy był strajk w szkole. Jak na tak małą gminę, to naprawdę niezły wynik. A ja po prostu bardzo lubię pracować z dziećmi i młodzieżą – zapewnia.

E. Zimnicki jest także koordynatorem pracy animatorów w województwie z ramienia Ministerstwa Sportu i Turystyki.

– Kontroluję pracę innych animatorów, stan Orlików, infrastruktury. Cały czas się doszkalam, szukam nowych pomysłów. Lubię to. Staram się, żeby zajęcia na Orliku to nie była tylko piłka nożna, u nas jest także ręczna, siatkówka, koszykówka – wymienia.

Pan Emilian jako animator zajęć na Orliku pracuje od 2014 roku. Obecnie w Iłowej, wcześniej w Gozdnicy. W 2014 roku mógł już się pochwalić tytułem „Animatora Roku”.

– Sam fakt, że znowu udało mi się dotrzeć do finału tak ważnego konkursu, daje mi jeszcze większą motywację do pracy – mówi.

Na zajęcia na iłowskim Orliku można przychodzić tylko do końca listopada. Kolejny sezon ruszy w marcu.

Napisz komentarz »