REKLAMA

Wasze sprawy

Dziurawy jak sito

Opublikowano 29 listopada 2019, autor: Piotr Piotrowski

5 mln zł potrzeba na remont kąpieliska w Żaganiu. W budżecie miasta nie ma takich pieniędzy, więc mieszkańcom pozostanie moczenie nóg w przenośnych basenikach.

Odwierty w betonowej niecce basenu wykazały, że beton ma grubość zaledwie 10 centymetrów, a pod nim jest piasek mocno nasiąknięty wodą.

– Basen przy ul. Niepodległości był budowany 85 lata temu i od tego czasu niecka była jedynie łatana lepikiem i niebieską farbą – mówi Tomasz Hucał, prezes spółki Pałac Książęcy, która zarządza basenem. – Beton stracił już swoją szczelność. Jedynym ratunkiem jest nowa niecka. Albo betonowa, albo ze stali nierdzewnej. 2 grudnia będzie gotowa ekspertyza stanu technicznego, ale już te odwierty pokazały, w jak kiepskim stanie jest kąpielisko. Wstępnie na nową nieckę potrzeba ok. 5 mln zł.

Prezes zastrzega, że aby spółka zdobyła tak duże pieniądze, potrzeba czasu. Pewne jest w przyszłym roku będzie można się kąpać jedynie w przenośnych basenikach, o głębokości 60 i 120 cm. Miasto kupiło je za 149 tys. zł. Póki co, basenowa niecka jest ogrodzona siatką. 

Dodajmy, że minionego lata, przez dwa miesiące, na utrzymanie baseników poszło 160 tys. zł. Nie cieszyły się one popularnością nawet wtedy, gdy można się w nich było moczyć za darmo, w ostatnich dniach sierpnia.

Napisz komentarz »