Złota Laura

Opublikowano 29 listopada 2019, autor: hakma

Reprezentantka Żarskiego Klubu Sportów Walki, Laura Derej zdobyła Puchar Polski Muaythai. Żaranka w pięknym stylu sięgnęła po złoto w kategorii junior(60 kg)

W dniach 23-24 listopada, w Krakowie, odbył się Puchar Polski Muaythai pod patronatem Polskiego Związku Muaythai i Ambasady Królestwa Tajlandii. W tym wydarzeniu udział wzięło troje zawodników Żarskiego Klubu Sportów Walki.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Laura Derej, która zdobyła złoto w kategorii junior -60kg.

Drugie miejsce w kategorii dzieci -38kg zajął Szymon Socha, który dopiero w finale uległ nieznacznie na punkty miejscowemu zawodnikowi z klubu Octagon Kraków (aktualnemu Mistrzowi Polski).

Brązowy medal Pucharu Polski wywalczył Bartosz Kula w kategorii dzieci-38kg.

Laura Derej została również wyróżniona przez skład sędziowski tytułem Najlepszej Juniorki Pucharu Polski Muaythai.

-Laura jako członkini Kadry Polski nie miała łatwego zadania na tym Pucharze, ponieważ musiała udowodnić, że jest nr 1 w swojej kategorii. Szczególnie, że jako juniorka dopiero co zaczyna rywalizację na tym poziomie, bo jeszcze w kwietniu była kadetką. Wszystkie dziewczyny, z którymi spotyka się w ringu są starsze, ale tym razem była nie do zatrzymania. Jej finał wybrano do jednej z sześciu walk Gali Finałowej. Derej od pierwszej sekundy przejęła inicjatywę nie oddając jej do końca. Dominowała w każdym aspekcie, od technik bokserskich, kopnięć po uderzenia łokciami, po jednym z takich łokci obrotowych doprowadziła do knockdown` u i liczenia przeciwniczki z RedLion Club. Dla Laury był to intensywny okres, który rozpoczął się w lipcu od przygotowań i udziału w Mistrzostwach Świata, następnie Mistrzostwa Europy i kończymy sezon Pucharem Polski w pięknym stylu-podsumował występ swojej zawodniczki, Dawid Polok.