REKLAMA

Kronika policyjna

Maryśka w wersalce

Opublikowano 29 listopada 2019, autor: Piotr Piotrowski

Skradzione na terenie Niemiec motocykle bmw o wartości 30 tys. zł odzyskali policjanci z Iłowej. Trafili przy okazji na ponad kilogram marihuany.

Policjanci namierzyli złodziei w środę, 20.11. Jeden z motocykli miał uszkodzoną stacyjkę i wyrwane kable rozruchowe, co wzbudziło podejrzenie policjantów, że może pochodzić z kradzieży. Sprawdzenie pojazdów potwierdziło ich przypuszczenia. Oba motocykle zostały skradzione na terenie Niemiec. Policjanci zatrzymali zamieszanych w kradzież mężczyzn z Iłowej.

– Jeden z nich na widok funkcjonariuszy próbował szybko lecz bezskutecznie zamknąć drzwi. W mieszkaniu znajdowało się trzech mężczyzn, którzy początkowo twierdzili, że nie wiedzą do kogo należą motocykle – informuje sierż. Arkadiusz Szlachetko, oficer prasowy KPP Żagań. – Przyznali, że przywieźli je na polecenie kolegi, który przebywa na terenie Niemiec. Ponadto, w trakcie przeszukania mieszkania policjanci zabezpieczyli ponad kilogram marihuany. Największa ilość znajdowała się w oparciu wersalki, wraz z wagami elektronicznymi oraz woreczkami strunowymi. Wartość suszu to około 30 tys. zł.

Dwóch mężczyzn usłyszało zarzut popełnienia przestępstwa paserstwa, natomiast trzeci – posiadania środków odurzających. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast paserstwo umyślne jest zagrożone karą do 5 lat odsiadki.

Napisz komentarz »