REKLAMA

Gospodarka

Czystość w cenie

Opublikowano 22 listopada 2019, autor: jb

Ponad 20 tys. zł wydał Urząd Miasta w Żaganiu za sprzątanie w trakcie Jarmarku Michała.

Impreza trwała trzy dni. O tym, że pracownicy spółki Pałac Książęcy spodziewali się wyższych zapłat za pracę w tym czasie, napisali w internecie.

 Jak ustaliliśmy, ci, którzy mieli zająć się sprzątaniem w trakcie imprezy, wybrali się na rozmowę z burmistrzem jeszcze wiosną.

– Stawki za sprzątanie zostały utrzymane na poziomie tych z ubiegłego roku. Po Jarmarku po prostu przelaliśmy te kwoty. Mi nikt nie zgłaszał, że dostał za mało – mówi Tomasz Hucał, prezes spółki.

– Wszyscy pracownicy biorący udział w sprzątaniu podczas wrześniowej imprezy otrzymali wynagrodzenie w wysokości 1.050 zł na rękę. Ponadto każdy z etatowych pracowników spółki otrzymał premię w wysokości 720 zł netto. Zatem większość zarobiła po 1.770 zł na rękę za trzy dni pracy w trakcie Jarmarku Św. Michała, nie wspominając o znacznie wyższym uposażeniu dla kierownika ekipy – wylicza Agnieszka Zychla, rzeczniczka Urzędu Miasta. Pracownicy spółki otrzymali niezależnie miesięczną pensję.

W sprzątanie zaangażowanych było 15 osób, 8 z nich to etatowi pracownicy spółki, pozostali byli zatrudnieni na umowę zlecenie.

Napisz komentarz »