REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Kasa w nagrodę

Opublikowano 22 listopada 2019, autor: jb

Na nagrody dla pracowników socjalnych z okazji ich święta w Żarach przeznaczono prawie 90 tys. zł, a w Żaganiu – 35 tys. zł.

Około 50 byłych i obecnych pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Żaganiu świętowało Dzień Pracownika Socjalnego w środę, 20.11. Przygotowano dla nich kwiaty i poczęstunek. Mogli liczyć też na nagrody. Wśród 36 osób rozdzielono ok. 35 tys. zł.

– Pomoc społeczna bardzo się zmieniła. Jeszcze 10 lat temu wsparcie skierowane były głównie do osób, które nie miały pracy. Nasza nowa rola polega na znalezieniu sposobu, żeby osoby starsze nie były samotne i nie trafiały od razu do domów pomocy społecznej – mówiła Małgorzata Olczak, zastępca kierownika OPS. 

Przy okazji święta, trzy pracownice socjalne, które zakończyły specjalizację, zdały egzaminy i uzyskały drugi stopień zawodowy, otrzymały gratulacje. To Marta Jagusiak, Anna Wikszta i Agnieszka Bortnik.

90 tys. zł do podziału

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarach świętowali w czwartek, 21.11. W siedzibie przy ul. Parkowej (w dawnej SP nr 3), gdzie wkrótce przeniosą się z ul. Domańskiego. Na wszystkich 74 pracowników podzielono 89 tys. 500 zł.

– Pula nagród zależy zazwyczaj od tego, w jakiej kondycji finansowej jest ośrodek, jaką kwotę udało się zaoszczędzić, np. na urlopach. Nagrody otrzymują wszyscy pracownicy, nie tylko socjalni – zastrzega Katarzyna Pękala, dyrektor MOPS.

W trakcie uroczystości wręczono dwa awanse w związku z ukończeniem szkolenia i uzyskaniem drugiego stopnia specjalizacji pracy socjalnej. Otrzymali je Daniel Chaszczewski i Elżbieta Zaleska.

Jeszcze dostaną

Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z Żagania nagrody otrzymali już na początku listopada. Wśród wszystkich 14 pracowników podzielono 17 tys. 70 zł.

Nagród póki co nie było w GOPS w Żarach.

– Świętujemy we własnym gronie. Nie mamy teraz wypłat. Oszczędności będą jednak podliczane pod koniec roku, będziemy mogli wtedy wypłacić nagrody tak jak pozostałym pracownikom gminy – mówi kierownik GOPS Maria Nowak.

Napisz komentarz »