REKLAMA

Wasze sprawy

Z kierownika na dyrektora

Opublikowano 22 listopada 2019, autor: bj

105. Szpital Wojskowy w Żarach ma nowego wicedyrektora. Jest nim Marzena Sarnecka (48 l.).

M. Sarnecka, wicedyrektor ds. technicznych, zastąpiła Andrzeja Sodkiewicza (67 l.), który choć po przejściu na emeryturę pełnił swoje dotychczasowe obowiązki na pół etatu, to teraz ze względów zdrowotnych nie pracuje.

Marzena Sarnecka, rodowita żaranka, w 105. Szpitalu Wojskowym pracuje od 2008 r. Do września zajmowała stanowisko kierownika działu technicznego. Jest absolwentką Uniwersytetu Zielonogórskiego, studiowała na wydziale inżynierii lądowej i ochrony środowiska. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie zarządzania  w ochronie zdrowia oraz gospodarki, utrzymania  i wyceny nieruchomości.

Jako zastępca dyrektora zajmuje się nadzorem nad działem informatyki, transportu wewnętrznego, statystyki medycznej, warsztatu medycznego, dodatkowo koordynuje utrzymanie szpitalnych obiektów.

– Najważniejszym zadaniem jest rozbudowa szpitala. Aktualnie realizujemy największą inwestycję w dziejach placówki. Mam na myśli rozbudowę budynku nr 5 o oddział chirurgii ogólnej,  urologii, intensywnej terapii i centralny blok operacyjny. W nowo budowanej części budynku znajdzie  się również  pracownia endoskopowa i pracownia ESWL. To inwestycja warta 30 mln zł, wliczając koszty budowy oraz pełne wyposażenie – mówi M. Sarnecka. Nowy budynek wykonawca, czyli firma Janbud przekaże jeszcze w listopadzie. W następnej kolejności zostanie ogłoszony przetarg na dostawę sprzętu, mebli i pozostałego wyposażenia. Całość ma zostać oddana do użytku w II połowie 2020 r. Inwestycję finansuje Ministerstwo Obrony Narodowej.

M. Sarnecka koordynować będzie remont pomieszczeń w budynku polikliniki, które wcześniej zajmowała dyrekcja i administracja.

– Dzięki temu uda się przenieść gabinety specjalistyczne z innych budynków i zcentralizować specjalistykę – tłumaczy M. Sarnecka. Adaptacja planowana jest po nowym roku.

Prywatnie A. Sarnecka jest mężatką, jej mąż Maciej również pracuje w szpitalu, w transporcie. Mają syna Radosława (27 l.).

Napisz komentarz »