REKLAMA

Komunikacja

Droga za 56 baniek

Opublikowano 22 listopada 2019, autor: Piotr Piotrowski

Ruszyły prace nad modernizacją drogi z Żagania do Rudawicy.

Remont 10 kilometrów drogi i przebudowę czterech mostów finansuje w całości Ministerstwo Obrony Narodowej, z funduszu na drogi o znaczeniu obronnym. Począwszy od ul. Żelaznej w Żaganiu i dwóch mostów w ciągu tej ulicy, aż do Trzebowa i Rudawicy. Zadanie będzie koordynować Starostwo Powiatowe. MON wyda na inwestycję 56 mln 500 tys. zł.

W tym tygodniu urzędnicy wybrali w przetargu firmę, która m.in. zbada obecny stan drogi, a także uzgodni projekt budowy nowej nawierzchni ze spółką PKP oraz Wodami Polskimi. Wykona również inwentaryzację zieleni oraz analizę środowiskową. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma M-Trakt Pracownia Projektowa z Zielonej Góry, która za 150 tys. zł wszystkie te prace wykona do marca przyszłego roku.

– Kolejnym etapem będzie wybór firmy, która zrealizuje remont – dodaje sekretarz powiatu, Iwona Hryniewiecka. – Inwestycja potrwa w etapach do 2023 roku.

komentarz »
  1. Steniek 24 marca 2020 21:31 - Odpowiedź

    Ciekawi wszystkich czy ze względu na przejazdy tą drogą pojazdów z czołgami- będzie drogą szerszą, a może ze ścieżką rowerową

Napisz komentarz »