REKLAMA

Sport

Remis Rybaka

Opublikowano 22 listopada 2019, autor: hakma

16. listopada, w Gorzowie Wlkp., odbyła się piąta odsłona gali „West Fighting MMA”. Żarski Klub Sportów Walki reprezentował Kacper Rybak, który zmierzył się w pół zawodowym pojedynku MMA z Damianem Szczerbinem.

Walka odbyła się w pełnym dystansie. Żaranin po zaciętej i wyrównanej walce zremisował.

-Pierwsza runda odbywała się pod pełne dyktando Kacpra. Miał dużo prób poddań, ale niestety żadne nie pozwoliło zakończyć walki. Drugą rundę zaczął od punktowania w stójce, później obalił przeciwnika za nogi i zdobył dosiad, lecz przeciwnik go przerzucił i do końca walki trzymał na plecach. Jestem bardzo dumny z postawy Kacpra i tego jaki zrobił progres. Zabrakło świeżej głowy i doświadczenia w walkach na galach- pochwalił swojego zawodnika, trener Michał Buganik.

Podobnego zdania jest prezes klubu.

-Kacper to zawodnik z małym doświadczeniem, ale wielkim potencjałem. W walce zaprezentował zarówno dobrą stójkę jak i solidne zapasy oraz BJJ. Konsekwentnie pracuje z sztabem trenerskim ŻKSW i Rezler Team na treningach, więc wierzę, że przed nim jeszcze sporo wyzwań sportowych na bardzo dobrych galach. A należy zaznaczyć, że Rybak w połowie pierwszej rundy doznał złamania kości śródręcza, a mimo to walczył do końca i nie wiele brakowało aby wygrał-skomentował Dawid Polok.

Napisz komentarz »