Wygrali bez problemu

Opublikowano 22 listopada 2019, autor: hakma

Niedzielny(17.11) mecz drugoligowych koszykarzy BC Swiss Krono miał być plastrem na rany jakie żaranie odnieśli w poprzednim tygodniu po przegranym wysoko meczu z liderem rozgrywek- Exact Systems Śląsk II Wrocław.

Basket Nysa to bardzo trudny rywal. W tabeli sąsiaduje z żaranami i wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazywały, że to będzie trudne spotkanie. I tak było. W pierwszej kwarcie. Zacięty i wyrównany pojedynek toczył się tylko w pierwszych 10 minutach. Potem goście osłabieni brakiem 4 podstawowych graczy, nie byli w stanie przeciwstawić się rozpędzonemu TVG w lokomotywi, którego siedział nie kto inny, jak Mariusz Matczak. To on bowiem w tym dniu rozdawał karty niczym wytrawny pokerzysta. Pod kosz wchodził jak w roztopione masełko i w ostatniej chwili piłkę oddawał kolegom. Dobrze było oglądać Super Mario w takiej roli. Kreował, bronił i niewiele rzucał. Za to robił to w swoim niepowtarzalnym stylu. Bardzo dobry mecz rozegrał kolejny raz Jakub Der, któremy przez cały pojedynek uśmiech nie schodził z twarzy oraz Wojtek Dymiński MVP meczu. Brakuje mi Michała Kępińskiego, który po wejściu smoka w pierwszym spotkaniu, ewidentnie ma słabszy okres. Reszta na poziomie, na tyle wysokim, że bez problemów wygrała z bardzo słabą Nysą 79:57, grając w ostatniej kwarcie na zaciągniętym ręcznym hamulcu. Szkoda, że na parkiecie nie zobaczyliśmy Marcela Kliniewskiego, który od tego sezonu gra w Nysie, a wcześniej reprezentował barwy Krono . Młody zawodnik od miesiąca walczy z kontuzją. Niestety poostrzyłam zęby na darmo. W niedzielę(24.11) podopieczni Łukasza Rubczyńskiego i Tomasza Sobczaka zagrają wyjazdowy mecz z KKS Tarnowskie Góry. Początek spotkania o 18.00.