Trudny sezon

Opublikowano 22 listopada 2019, autor: hakma

Kolejną porażkę odnieśli unihokeiści UKS Prus Żary. Grający w ekstralidze żaranie, w sobotę, 16 listopada przegrali z TLU Kala Izolacje Toruń, 1:11.

Jedyną bramkę dla miejscowych zdobył Eryk Zaleski. Najlepszym zawodnikiem UKS Prus został Rafał Poprawski.

-Graliśmy z drużyną, która tak jak my, nie zdobyła jeszcze punktów. Mecz od początku nie ułożył się po naszej myśli. Zawodnicy z Torunia wykorzystywali z zimną krwią nasze błędy. W pierwszej tercji praktycznie nie zagroziliśmy bramce przeciwnika, a oni z łatwością nas punktowali. Na drugą część wprowadziliśmy małe zmiany i wygraliśmy 1:0. W ostatniej tercji próbowaliśmy gonić wynik. Odsłoniliśmy się i niestety przeciwnik to wykorzystał. Ogólnie w spotkaniu zabrakło nam trochę konsekwencji w obronie. Przeciwnik zbyt łatwo i szybko odskoczył na kilka bramek i później ciężko było już ich dogonić. Szkoda to była spora szansa na zdobycie pierwszych punktów. Niestety nie udało się i będziemy szukać szansy w kolejnych spotkaniach-podsumował Wojciech Marzec.

Przed meczem zawodnicy obu klubów uczcili pamięć niedawno zmarłego, trenera i założyciela UKS Prus Żary-Waldemara Malendowicza.

– Sezon zaczął się dla nas fatalnie. Dzień po inauguracji sezonu zmarł nasz trener Waldemar Malendowicz. Wszyscy to bardzo przeżyliśmy. Jeszcze dzień wcześniej był z nami w Sanoku na meczu. Ogromna tragedia. Z racji tego, że dotychczas to trener zajmował się całą organizacją klubu, trzeba było wszystko wziąć „na siebie”. Mamy już wybrany nowy zarząd, a trzy osoby są w trakcie robienia kursów trenerskich-poinformował W. Marzec.