REKLAMA

Sport

Jesień za nami

Opublikowano 22 listopada 2019, autor: hakma

Rozgrywki na murawie za nami. Ostatnia kolejka została rozegrana tydzień temu i przyszedł czas na podsumowanie rozgrywek w 4. lidze i klasie okręgowej.

Dwa rodzynki

W tym roku mamy dwóch czwartoligowców. Po pierwszych zwycięskich meczach Czarni Żagań i Piast Iłowa zaliczyli kilka nieudanych spotkań. Początkowy optymizm zamienił się w nerwowe oczekiwania na wiosnę. Obie drużyny znajdują się bowiem strefie spadkowej i jeżeli nie poprawią bilansu z jesieni, czeka ich krótki pobyt w 4. Lidze. Obaj trenerzy są optymistami i uważają, że są w stanie przygotować swoje zespoły tak, żeby utrzymać się w lidze.

Grzegorz Borkowski

Sebastian Horodyski

Okręgówka to dwie strony medalu.

W okręgówce sprawa jest jasna. Promień walczy kolejny rok o awans. Na razie zajmuje 3. pozycję, a depcze mu po piętach rewelacja rozgrywek Kado Górzyn. Beniaminek napsuł sporo krwi faworytom i nie zamierza tani sprzedać skóry.

Karol Widerowski

Czyżol także jest optymistą i wierzy, że jego drużyna w tym roku w końcu awansuje, chociaż końcówki rundy żaranie nie mogą zaliczyć do udanej.

Łukasz Czyżyk.

Strefa spadkowa

Pozostałe drużyny z naszego regionu okupują dół tabeli. Najlepiej wypadli Sprotavia i Budowlani, którzy plasują się na razie poza strefą spadkową. Ale wystarczy zagrać wiosna kilka gorszych spotkań i nerwówka murowana. Robert Miczke objął zespół z Lubska na 3 kolejki do końca rozgrywek. Czy podniesie drużynę w następnej rundzie pokaże czas.

Andrzej Wilczacki

Robert Miczke

Delta Sieniawa wypadła stanowczo poniżej oczekiwań swoich kibiców. Czwarte miejsce od końca i jakby nie było zagrożenie spadkiem nie wróży niczego dobrego tej drużynie. Prezes delty jest jednak dobrej myśli.

 Łukasz Pokrywiecki

Autobus z napisem: koniec wyścigu

Dwie czerwone latarnie okręgówki: Unia Kunice i Sparta Grabik, mające najmniej punktów są w sytuacji raczej rozpaczliwej. Jeżeli nie stanie się jakiś cud, wielce prawdopodobny będzie spadek obu zespołów do A klasy. Ale trenerzy nie składają broni i zapowiadają walkę.

Jarosław Gad objął zespół po Marku Sitarku w ostatniej chwili. Nie miał czasu, żeby dobrze poznać piłkarzy. Teraz jednak ma go sporo na przygotowanie Unii do rundy rewanżowej.

Jarosław Gad

W najgorszej sytuacji jest Sparta, która zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli.

 

Piotr Kuś

Runda rewanżowa zaczyna się 14 marca.

Napisz komentarz »