REKLAMA

Sport

Piramida zdominowała mistrzostwa

Opublikowano 22 listopada 2019, autor: hakma

W sobotę, 16.listopada, w Zielonej Górze odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Akrobatyce Sportowej. Udział w zawodach wzięło 6 klubów z naszego województwa.

Duży sukces odnieśli zawodnicy UKS „Piramida” Żary, zdobywając medale o wszystkich barwach w różnych konkurencjach. Największy sukces odniosły 3-ki kobiet w kat. 11-16 lat. Podium należało do żaranek. Złoty medal zdobyła 3-ka Zuzanna Jaroszewicz-Bortnowska, Natalia Morawska, Oliwia Morawska. Brązowy medal wywalczyły: Natalia Grubizna, Milena Kicuła, Aleksandra Drozdek. Złoty medal w klasie II –Maja Harasim, Lena Kwasigroch. Podopieczne trenerki Heleny Drapały swoje układy wykonały bez zastrzeżeń, poprawnie i w bardzo dobrym stylu.

Srebrny medal wywalczyła 2-ka chłopców klasy III – Michał Kols i Konrad Olszewski-Babiński – podopieczni trenerki Teresy Bączkowskiej. Chłopcy w tym składzie startowali po raz pierwszy i od razu na tak poważnych zawodach. Pokazali, że tylko systematyczną pracą można osiągnąć taki sukces.

Brązowe medale zdobyły podopieczne trenerki Wioletty Skubińskiej: 2-ka kobiet w klasie -YOUTH w składzie: Julia Korzeniowska, Joanna Uchman oraz 3-ka kobiet w klasie III- Pisarska Agata, Kicuła Aleksandra, Starovoit Vasylyna.

Pozostali zawodnicy startujący po raz pierwszy w tak poważnych zawodach pokazali się z jak najlepszej strony. Konkurencja była mocno obsadzona i rywalizacja wśród zawodników ogromna. zawodnikom nie zabrakło woli walki i zacięcia sportowego. Turniej pokazał jak akrobaci i akrobatki potrafią rywalizować i pokazać swoje emocje. Były łzy radości ze szczęścia i wzruszenia po wykonanych układach, przed startem moment skupienia, a po wszystkim wielka radość , uściski między sobą i trenerami. -Dla trenerów taka reakcja zawodników to nagroda za pracę, za poświęcony czas dla zawodników. A muszę dodać, że zawodnicy UKS Piramida trenują od 3 do 4 razy w tygodniu, a przed zawodami trenują codziennie-powiedziała Wioletta Skubińska.

– Jestem bardzo zadowolona, uważam start w tych Mistrzostwach za udany. Cieszy mnie to, że zawodnicy pokazali wolę walki, bo każdy chciał wygrać. Wystartowali w swoich układach bardzo poprawnie, wykonując je zgodnie z przepisami Polskiego Związku Gimnastycznego. Ale jak to w sporcie jest – medale są tylko trzy! Ale przerwy nie mamy, trenujemy dalej , najbliższe zawody to Międzynarodowy Turniej im Stanisława Gieronia w Łańcucie ( 29.22-01.12)-podsumował strat swoich podopiecznych Helena Drapała, prezes klubu Piramida Żary.

Napisz komentarz »