REKLAMA

Wasze sprawy

Złote i srebrne wino

Opublikowano 22 listopada 2019, autor: jb

Złoty medal w konkursie międzynarodowym i srebrny w krajowym wywalczyły wina z Winnicy Saganum w Bożnowie na „Enoexpo” w Krakowie.

Rodzinną winnicę prowadzi Marcin Furtak.

Złoty medal w XI Międzynarodowym Konkursie Winiarskim „Enoexpo” otrzymało wino Solaris 2017. Saganum było jedyną polską winnicą nagrodzoną w tym konkursie, rywalizowało z winami z Niemiec, Włoch, Rumunii, Gruzji i Węgier. Dodatkowo, to samo wino otrzymało specjalne wyróżnienie „za jakość i doskonały styl pozwalający stanąć w szranki z winami zagranicznymi”. Srebro w tym samym międzynarodowym rankingu wywalczyło również inne wino z Saganum – Riesling Johannitera z 2017 roku.

W tym samym konkursie, ale w kategorii polskich win i cydrów, wino Solaris 2018 roku zdobyło srebrny medal.

– To był celowy zabieg, żeby różne wina, z różnych roczników, zgłosić do konkursu polskiego i międzynarodowego. Wyniki cieszą. Zwłaszcza zwycięstwo międzynarodowe, bo na 100-stopniową skalę Parkera, w której oceniane są wina, nasze uzbierało ich 96, a kolejne nagrodzone miało 3 punkty mniej, co w takim przypadku oznacza bardzo dużo. Stąd też przyznane szczególne wyróżnienie – mówi M. Furtak.

Nagrodę M. Furtak odebrał podczas gali w środę, 20.11.

Napisz komentarz »