Musi być lepiej

Opublikowano 22 listopada 2019, autor: Piotr Piotrowski

Żagańscy juniorzy przegrali czwarty mecz z rzędu w Lubuskiej Lidze Juniorów.

Po porażce w Nowej Soli z miejscową Astrą 0:3 (9:25:, 23:25, 13:13) w niedzielę, 17 listopada WKS Sobieski Żagań podejmował w Arenie siatkarzy  UKS 13 LO nr 7 Zielona Góra 0:3. Podopiecznym Piotra Grabkowskiego  zabrakło koncentracji, byli rozkojarzeni i spięci.  Walkę jak równy z równym podjęli dopiero w ostatnim secie, ale wtedy było już za późno na odwrócenie losów meczu. Ostatecznie żaganianie ulegli 0:3 (11;25, 15:25, 21:25). Po czterech kolejkach Sobieski zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, nie wygrywając na razie ani jednego seta.

– Z zielonogórzanami zagraliśmy najsłabszy mecz w lidze. Teoretycznie powinniśmy z nimi powalczyć o trzy punkty, ale dzisiaj po prostu to spotkanie nie wyszło moim podopiecznym – powiedział po meczu Piotr Grabkowski, trener Sobieskiego.  – Wróciły jakieś stare nawyki, jakaś trema, niemoc. Uciekły nam dwa sety, dopiero w trzecim podjęliśmy walkę.  Myślę, że w następnych meczach będzie już tylko lepiej. Musi być lepiej.

Drużyna WKS-u Sobieski wystąpiła w składzie: Kacper Grabkowski, Damian Cząstka, Oliwier Butycz, Dawic Hylicki, Jakub Ścigalski, Michał Słowikowski, Marcin Łęcki i Piotr Maćków.