REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Chroma na sprzedaż?

Opublikowano 15 listopada 2019, autor: Norbert Królik

Ile warta jest żarska Chroma? Krzysztof Raczkowski, właściciel firmy, uważa, że nikogo z krajowej konkurencji nie stać na jej przejęcie. – To raczej Chroma będzie przejmowała inne drukarnie – mówi.

„Regionalna” otrzymała informację, że drukarnia Chroma została wystawiona na sprzedaż z powodu planowanego wyjazdu na stałe do Hiszpanii właściciela Krzysztofa Raczkowskiego. Sprzedażą firmy zajmuje się CMT Adwisory sp. z o.o. Cena, według informacji, które dotarły do „Regionalnej”, wynosi 200 mln zł, a obecnie trwają rozmowy z jedną z konkurencyjnych krajowych drukarni, która zaoferowała 170 mln zł i duże zmiany w zatrudnieniu – w Żarach ma pozostać tylko produkcja, a część biurowa ma zostać zlikwidowana lub przeniesiona.

Czy prawdziwe są informacje o przejęciu Chromy przez krajową konkurencję, pytamy właściciela firmy.

– Te informacje są nieprawdziwe i ktoś je rozsyła, żeby osłabić pozycję Chromy. Tak naprawdę to nikogo w Polsce nie stać na to, żeby przejąć Chromę, to raczej Chroma będzie przejmowała inne drukarnie – mówi K. Raczkowski.

Chcą być liderem w Europie

Prezes zapewnia, że poszukuje partnera, dzięki któremu Chroma stanie się globalną firmą i będzie dominować w Europie.

– Celem drukarni Chroma jest dalszy dynamiczny rozwój oraz ekspansja zagraniczna na nowe rynki. Chroma, będąca pionierem i liderem rynku druku online w Polsce, posiada znakomite zasoby w postaci: nowoczesnych rozwiązań technologicznych, wysoko wykwalifikowanej kadry pracowniczej, znajomości rynku oraz know-how. Biorąc jednak pod uwagę opisany wyżej ambitny cel, właściciel przedsiębiorstwa, pan Krzysztof Raczkowski, rozważa możliwość pozyskania partnera, który dysponowałby wieloletnim doświadczeniem w realizacji procesów internacjonalizacji przedsiębiorstw. Efektem wspólnych działań będzie uzyskanie przez Chromę wiodącej pozycji na europejskim rynku druku online oraz stanie się liderem segmentu digitalizacji procesów druku – informuje Maciej Zając z firmy CMT Adwisory sp. z o.o.

Lubi Hiszpanię

Nieprawdziwe okazują się również informacje o wyjeździe prezesa na stałe za granicę.

– Bardzo lubię Hiszpanię, ale nie zamierzam się tam przenosić na stałe. Dalej pracujemy i rozwijamy firmę – zapewnia K. Raczkowski.

Prezes zaprzecza również, jakoby były plany likwidacji stanowisk pracy w Żarach.

– Wręcz przeciwnie, chcemy się rozbudowywać i zwiększać zatrudnienie – mówi K. Raczkowski.

Chroma jest liderem na polskim rynku drukarni online. W firmie pracuje około 300 osób. Prezesem i właścicielem firmy jest K. Raczkowski. Firma na rynku jest już ponad 25 lat.

Napisz komentarz »