Sprotavia górą

Opublikowano 15 listopada 2019, autor: hakma

W sobotę, 9. listopada Delta Sieniawa Żarska podejmowała na własnym boisku spadkowicza z 4. ligi Sprotavię Szprotawa.

Gospodarze cały czas walczą o to, żeby nie znaleźć się w strefie spadkowej, dlatego mecz ze Sprotavią był dla nich bardzo ważny. Zaczęło się źle, bo od trafienia już w 5. minucie przyjezdnych. Drogę do bramki sieniawian znalazł Damian Zięba. Podopieczni Grzegorza Tychowskiego za wszelką cenę chcieli wyrównać i rzucili się do ataku. Wysiłek ten został nagrodzony, bo 20. minucie wyrównująca bramkę strzelił Kornel Szymański. Niestety już 15. minut później goście znów wyszli na prowadzenie, za sprawą Wojciecha Dawidowicza. Druga połowa była bardzo wyrównana. Obie drużyny walczyły o każdą piłkę, ale lekką przewagę mieli podopieczni Andrzej Wilczackiego i to oni zwycięstwo przypieczętowali 3. bramką, strzeloną w 74. minucie znów przez Ziębę. Delta przegrała z lepszą w tym dniu Sprotavią 1:3 i znalazła się w strefie spadkowej.