REKLAMA

Sport

Pobiegli nad zalewem

Opublikowano 15 listopada 2019, autor: tr

W niedzielę 10 listopada grupa biegowych zapaleńców z Lubska i okolic pobiegła by uczcić rocznicę odzyskania niepodległości i pamięć zmarłego kolegi.

Idea organizowania biegów wirtualnych jest o tyle ciekawa, że do pokonania są różne dystanse, a i technika dowolna, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Dodatkowo część dochodu z zakupionych pakietów trafia na jakiś szczytny cel. – Zaczęło się od Biegu z Okazji Powstania Warszawskiego, okazało się, że kilka osób z Lubska i okolic jest zainteresowanych i tak powstał pomysł, aby utworzyć takie wydarzenie w Lubsku i pobiec wspólnie. Zaproszenie na bieg skierowane zostało do wszystkich chętnych, nie tylko biegaczy. Udało się zebrać grupę około 30 osób. No i okazało się, że ludzie chcą takich imprez, chcą mieć okazję spotkać się i razem pobiegać, czy pospacerować, zwłaszcza, że nasz lubski zalew „Karaś” to idealne ku temu miejsce ? opowiada organizator biegu Magda Moskwa.

Jak tylko na wspomnianym fanpage pojawiły się informacje o kolejnym Wirtualnym Biegu, tym razem z okazji Niepodległości, sporo osób było nim zainteresowanych.

– Tydzień przed biegiem odszedł od nas nasz biegowy kolega, Andrzej (Andrzej Madej ? przyt. red.), który w sierpniu był jeszcze z nami na Biegu z okazji Powstania Warszawskiego, więc postanowiłam, że ten bieg będzie z myślą o nim i jego najbliższych. Wiele kilometrów razem przebiegliśmy, wiele nad zalewem właśnie, więc nie mogło być inaczej ? wspomina M. Moskwa.

Udało się zebrać grupę około 35 osób, każdy pokonał wybrany dystans w odpowiednim dla siebie tempie, przed biegiem oczywiście pamiątkowe zdjęcie. Kolejny bieg jest zaplanowany z okazji Mikołajek.

Napisz komentarz »