REKLAMA

Sport

Zabrakło skuteczności

Opublikowano 15 listopada 2019, autor: tr

W niedzielę, 10. listopada, Budowlani Lubsko zremisowali bezbramkowo z Zorzą Ochla.

W ostatnim meczu rudny jesiennej podopieczni Roberta Miczke przeważali na boisku. W 23 minucie, po jednym z fauli na napastniku Budowlanych, rzut wolny z 20 metra egzekwował Dawid Urban. Ładnie uderzona piłka odbiła się o spojenie słupka z poprzeczką i tylko to uratowało gości przed utratą bramki. Parę minut później cofającą się piłkę uderzył mocno Bartłomiej Szymczak, również celując w prawe okienko bramki Zorzy. Tym razem piłka minęła prawy słupek i do przerwy nie padły bramki.

Po zmianie stron Zorza próbowała rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść, ale na drodze do bramki Budowalnych stanęli i obrońcy i dobrze dysponowany bramkarz. Akcje z jednej i drugiej strony trwały do końcowego gwizdka, ale kibice nie doczekali się bramek.

– Mecz był wyrównany. Na pewno mieliśmy więcej akcji, ale zabrakło skuteczności i to jest główna nasza bolączka jesiennej rundy. Jeżeli bramki zdobywają obrońcy, a nie napastnicy, to jest to najlepszy komentarz do naszej gry i nad tym elementem musimy popracować w czasie przygotowań do rundy wiosennej ? podsumował trener Budowalnych Robert Miczke.

Napisz komentarz »