Posłuchali się trenera

Opublikowano 15 listopada 2019, autor: Piotr Piotrowski

Szóste zwycięstwo z rzędu zanotowali piłkarze Moczynianki Moczyń w żarsko – żagańskiej klasie A. Po ciężkim boju pokonali Mirostowiczankę Mirostowice 3:2.

Świetnie zakończyli rundę jesienną żaganianie. Piłkarze z Moczynia w sobotę, 9.11. odnieśli szósty triumf z rzędu, choć przegrywali już 0:2, po golach Konrada Pluty w 15. minucie i Aleksandra Nowaczyńskiego w 30. minucie. Mirostowiczanka to mocny zespół, w którym grają tak doświadczeni zawodnicy jak: Radomir Roztocki, Rafał Jenczylik  czy Arkadiusz Dybka.  Piłkarze nie załamali się po stracie dwóch goli. Sygnał do odrabiania strat dał w 33. minucie Rafał Urbański, po strzale którego piłka przelobowała bramkarza gości. Druga połowa należała do Moczynianki. W 69. minucie swoją drugą bramkę zdobył R. Urbański a trzy punkty zapewnił swojej drużynie Dawid Iwaniak (82. min).

Moczynianka, która jeszcze siedem, kolejek temu była na dnie tabeli z 2 punktami i bilansem bramek 6:28, w ostatnich sześciu meczach strzeliła ich 30 i zdobyła 18 punktów. Rundę jesienną podopieczni Wojciecha Aksamitowskiego zakończyli na siódmym miejscu, z 20 punktami.

– Zawodnicy zaczęli się mnie słuchać i realizować założenia przedmeczowe, które omawiamy sobie na każdej z odpraw. Przede wszystkim uwierzyli w sobie, w zespole znowu jest duch walki. Po kontuzji wrócił Tomek Urbański – mówi Aksamitowski.