REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Nowy komendant

Opublikowano 08 listopada 2019, autor: Piotr Piotrowski

Nowym komendantem żagańskiej policji zostanie Jacek Banc, który do tej pory pełnił jego obowiązki.

Mł. insp.  Banc kierował żagańską policją po odwołaniu w sierpniu br. Daniela Gotthardta, który podpadł przełożonym m.in. za policjanta z Iłowej, podejrzanego o współpracę z grupą przestępczą okradającą bankomaty, skargi związku zawodowego żagańskiej policji odnośnie złej atmosfery w komendzie i nierównego traktowania policjantów.

I choć rzecznik żagańskiej policji, sierż. Arkadiusz Szlachetko informuje, że Banc ciągle jest p.o. komendanta żagańskiej policji i jeszcze nie ma rozkazu komendanta wojewódzkiego, „Regionalna” ustaliła, że będzie on jej komendantem. 

J. Banc (46 l.) służbę w policji pełni od 28 lat. Jest absolwentem wydziału prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie i podyplomowe studia menedżerskie  na wydziale zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Zaczynał od pracy w KPP w Głogowie, przez 23 lata. Od 2007 r. był z-cą naczelnika wydziału dochodzeniowo-śledczego głogowskiej jednostki, 8 lat temu został naczelnikiem.

Na zastępcę Banc wyznaczył sobie kom. Mateusza Domaradzkiego, komendanta komisariatu policji w Sulechowie. – Nie chcę komentować tej informacji, do czasu gdy stanie się oficjalną – skwitował w rozmowie z dziennikarzem w czwartek, 7.11. M. Domaradzki.

Napisz komentarz »