REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wandale w Wymiarkach

Opublikowano 08 listopada 2019, autor: jb

Grilla i wiatę do plenerowych spotkań uszkodzili wandale w Wymiarkach.

Oba sprzęty stały na terenie rekreacyjnym, gdzie miał powstać tor rowerowy we wsi.

– Na stworzenie tego miejsca gmina otrzymała unijną dotację. Musi być trwałość projektu, więc musimy wszystko naprawić. Całość będzie kosztować nas około 4 tys. zł  – mówi wójt Lech Miszewski.

Wandale zabawili się pod wiatą w sobotę (26.10.) po godz. 22:00. – Okoliczni mieszkańcy usłyszeli huk, ale gdy wyszli przed dom, to widzieli już tylko grupę młodzieży, która szła ul. Pocztową. Szkoda, bo z tej wiaty korzystali nie tylko mieszkańcy naszej gminy i do tej pory nikomu nie przeszkadzała – dodaje wójt.

To nie jedyne zniszczenia. -Problem mamy też na stadionie. W zasadzie w każdy weekend. Pracownicy komunalki co poniedziałek muszą sprzątać potłuczone butelki i poprawiać poprzewracane, poniszczone sprzęty. W listopadzie będziemy zamykać stadion na noc. – zapowiada wójt. I apeluje. -Zależy nam na ustaleniu i ukaraniu sprawców. Prosimy o informacje od tych, którzy widzieli to zdarzenie przy wiacie albo wiedzą, kto to zrobił.

Wcześniej wandali, którzy quadami zniszczyli nawierzchnię stadionu udało się ustalić właśnie po zgłoszeniach od mieszkańców.

Napisz komentarz »