REKLAMA

Gospodarka

Drożej na targowisku

Opublikowano 08 listopada 2019, autor: Norbert Królik

O ponad 20 proc. wzrosną opłaty za handel na żarskim targowisku.

Tak zadecydowali żarscy radni (na sesji 31.10). – To bardzo dużo. Nikt o planach podwyżek nas nie informował – skarżą się handlujący.

– Trzeba przeliczyć, czy to się jeszcze opłaci. Handluję od 8 lat. Kupujących coraz mniej, zwłaszcza jesienią i zimą, a płacić trzeba – mówi Krzysztof Czop.

Żarskim targowiskiem zarządza Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. I to Krzysztof Tuga, prezes ZGM wystąpił z propozycją podwyżki.

– Koszty rosną, a podwyżki sprawią, że nie będziemy musieli do targowiska dokładać – tłumaczy podwyżki K. Tuga.

Podwyżki o 20 proc.

Opłaty wzrosną na targowisku przy ul. Lotników o ponad 20 proc. I tak przy sprzedaży z samochodu osobowego dzienna stawka to obecnie 15 zł, a po podwyżce  – 19 zł. Przy sprzedaży z pojazdu o ładowności do 2,5 t do tej pory 20 zł, a będzie 25 zł dziennie. Gdy pojazd ma ładowność powyżej 2,5 t. stawka wyniesie 34 zł. Gdy do tego ma przyczepę – 50 zł. Wzrosną też opłaty przy sprzedaży z ławy. Handlujący zapłacą za 3 m2 powierzchni 10 zł, a przy sprzedaży rzeczy używanych 8 zł.

Ceny nie wzrosną na targowisku przy ul. Kąpielowej.

– Zainteresowanie tym targowiskiem jest niewielkie i dodatkowy wzrost opłaty targowej mógłby jeszcze je zmniejszyć – mówi K. Tuga.

Napisz komentarz »