REKLAMA

Sport

Wrócili w świetnym stylu

Opublikowano 08 listopada 2019, autor: hakma

W 7.kolejce rozgrywek 2. ligi koszykówki mężczyzn, żarska drużyna BC Swiss Krono podejmowała we własnej hali rywali z wielkopolski, czyli Kosz Pleszew.

Od początku spotkania w hali przy ulicy Okrzei było bardzo gorąco. Mecz toczył się punkt za punkt i żadna z drużyn nie mogła zdobyć przewagi. Umiejętnie prowadził zespół Darek Kalinowski, który panował, niczym generał nad temperamentami młodych zawodników i rzucał ważne punkty. Cierpliwość się opłaciła. Po bardzo wyrównanej pierwszej połowie, żaranie zaczęli powoli odrywać się od przeciwnika i systematycznie powiększali przewagę. Świetny mecz rozgrywał Kuba Der, który trafił wszystkie rzuty za 2, napędzał prawie każdą akcję Krono i zdobył najwięcej punktów dla Krono.

– Dzisiaj w końcu mecz mi wyszedł. Ostatnio trochę chorowałem. Miałem jelitówkę, a potem na treningu podkręciłem staw skokowy, dlatego moja forma trochę dobiegał od życiowej, dlatego cieszę się, że dzisiaj mi w końcu wyszło- stwierdził Jakub Der.

W końcówce podopieczni Łukasza Rubczyńskiego przycisnęli przyjezdnych i wygrali 92:66. Trener miejscowych był bardzo zadowolony z postawy całej drużyny.

-Jestem bardzo zadowolony z postawy całej drużyny, wszyscy dzisiaj punktowali a to cieszy mnie jako trenera. Cieszę się, że Kuba Der w końcu się odbudował. Potrzebował takiego meczu. Na wyróżnienie zasługuje także kapitan zespołu Darek Kalinowski, który także był dzisiaj motorem napędowym całej drużyny- powiedział Łukasz Rubczyński, trener BC Swiss Krono.

Napisz komentarz »