REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Przymiarki do komendy

Opublikowano 08 listopada 2019, autor: bj

Dokumenty na budowę nowej siedziby żarskiej policji już są. Pierwsza łopata może być wbita już w przyszłym roku.

Jest już projekt i dokumentacja budowy nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Żarach. Budynek stanie u zbiegu ul. Fabrycznej i miejskiej obwodnicy.

Będzie na bogato

Siedziba policji składać się będzie z 3 budynków. W pierwszym o pow. ponad 1 tys. 600 mkw. znajdzie się część administracyjna, podzielona na 3 strefy – ogólnodostępną, z ograniczonym dostępem oraz zamkniętą.  Pierwsza strefa to poczekalnia, recepcja, pokoje przyjęć, toalety. W drugiej znajdą się pokoje przesłuchań, kierownictwa, pomieszczenia socjalne, porządkowe i techniczne, strzelnica oraz siłownia. W skład zamkniętej części wejdzie dyżurka, pomieszczenie zespołu akcji i operacji policyjnych, osób zatrzymanych, łączności specjalnej, podręczny magazyn uzbrojenia, archiwa, kancelaria tajna.

Dla psów też

W drugim budynku (tzw. kynologicznym) o pow. niespełna 270 mkw. znajdą się kojce dla psów i zaplecze, a w trzecim  o pow. 552 mkw.  – garaże i warsztaty. Całość uzupełni maszt antenowy, trafostacja, chodniki i 81 miejsc na parkingu. Dojazd zaplanowany jest z ul. Fabrycznej.

-Wykonawca w imieniu KWP  w Gorzowie Wlkp.  złożył wniosek w sprawie pozwolenia na budowę wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną – dodaje G. Jaroszewicz. Wykonawcą jest spółka Demiurg z Poznania, która otrzyma za to prawie 600 tys. zł. 

Przewidywany termin rozpoczęcia robót budowlanych to lata 2020 ? 2022.

Napisz komentarz »