REKLAMA

Sport

Zwolnili kapitana

Opublikowano 08 listopada 2019, autor: Piotr Piotrowski

Rewolucja u siatkarzy Sobieskiego Żagań! Drugoligowy klub zwolnił kapitana drużyny, Jędrzeja Jasnosa.

To zaskoczenie, bo Jasnos był jednym z najlepszych zawodników drużyny, w ubiegłym sezonie nie tylko był jej liderem ale i kapitanem. – Rozwiązaliśmy umowę z Jędrzejem, ze względu na nieporozumienia na linii zawodnik – sztab trenerski  – mówi asystent trenera Sobieskiego, Artur Chaberski. – Mamy nadzieję, że atmosfera w szatni się oczyści i  zmiana będzie z korzyścią dla całej drużyny.

 – Życzę Sobieskiemu jak najlepiej. Przyznam, że współpraca z z trenerem Dobkiem ne układała się najlepiej i czas było się rozstać. Nie nadawaliśmy na tych samych falach – mówi J. Jasnos, który obecnie szuka nowego pracodawcy. – Klub zachował się elegancko, rozstaliśmy się za porozumieniem stron.

Sobieski szybko załatał lukę w składzie. Do Sobieskiego dołączył Hubert Muńko, 197-centymetrrowy przyjmujący, który ostatnie dwa sezony spędził na zapleczu Plus Ligi w zespole AZS Tauron Częstochowa. 21-letni zawodnik miał też epizod w zespole mistrza Węgier – Vegyész RC Kazincbarcika. – Myślę, że Hubert z powodzeniem zastąpi Jasnosa w zespole. Można powiedzieć, że to hit transferowy w naszej lidze. Negocjacje były ciężkie, ale udało się go nam namówić  do gry w Żaganiu – dodaje Chaberski.

Nowym kapitanem zespołu został Patryk Kozdroń.

Napisz komentarz »