REKLAMA

Sport

Derby dla Płomienia

Opublikowano 08 listopada 2019, autor: Piotr Piotrowski

W coraz trudniejszej sytuacji znajdują się piłkarze Orła Konin Żagański. W przedostatnim meczu rundy jesiennej w klasie A, ulegli na własnym boisku lokalnemu rywalowi, 0:1.

Orzeł zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i jest zagrożony spadkiem. Jego piłkarze bardzo chcieli wykorzystać atut własnego boiska i wygrać w sobotę, 2 listopada derbowy mecz z Płomieniem Czerna. Mieli ku temu sporo okazji, ale piłka nie chciała wpaść do siatki.  Mecz ustawiła szybko zdobyta przez gości bramka. W 8. minucie Łukasz Dobroliński wykorzystał dośrodkowanie Jacka Stasiuna i głową umieścił piłkę w siatce.

– Po objęciu prowadzenia Orzeł rzucił się do odrabiania strat, ale my mądrze graliśmy w obronie, pilnujący korzystnego wyniku – powiedział po spotkaniu grający trener Płomienia,  Piotr Tymiński. – Zwycięstwo udało się dowieść do końca, choć było ciężko. Spotkanie  było bardzo wyrównanie równie dobrze wynik mógł być w odwrotną stronę. To był typowy mecz walki, jak to w derbach. Do tej pory, w poprzednich sezonach nie szło nam z Orłem, więc cieszymy się podwójnie.

Orzeł po porażce zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Sytuację przed końcem rundy jesiennej, może poprawić w ostatnim jej meczu, w sobotę, 9 listopada. Piłkarze z Konina Żagańskiego zagrają w nim z Iskrą w Małomicach. Z kolei Płomień podejmie u siebie drużynę KS Lipna.

Napisz komentarz »