Odbijał po mistrzowsku

Opublikowano 08 listopada 2019, autor: Piotr Piotrowski

Tomasz Jakimczuk z Żagania srebrnym medalistą turnieju China Open.

W Hangzhou żaganianin startował w międzynarodowych zawodach niepełnosprawnych sportowców, w klasie 1-2 (zawodnicy na wózkach – przyp. red.). W drodze do finału, w parze z Rafałem Czuperem Tomasz  wygrał pięć walk, przegrał jedną. W finale nasza para uległa 1:2 drużynie z Rosji.

–  Turniej w Chinach, z racji zamiłowania j obywateli tego kraju do tenisa stołowego, był bardzo prestiżowy i mocno obsadzony. To już moje drugie zawody w tym kraju – mówi Tomasz Jakimczuk, na co dzień pracownik Urzędu Miasta.  – W drodze do finału pokonaliśmy dwie drużyny z Chin i po jednej z Japonii, Tajlandii i Grecji. Srebro daje mi przepustkę do Igrzysk Paraolimpijskich Tokyo 2020. Liczyłem na dobry wynik i miejsce na pudle, więc swoich oczekiwań nie zawiodłem.