REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Ruszyła budowa

Opublikowano 31 października 2019, autor: bj

Demontaż starych elementów, uprzątanie terenu oraz prace porządkowe w środku dawnej farbiarni po byłych Zakładach Tkanin Dekoracyjnych w Żarach.

Na placu budowy u zbiegu ul. Broni Pancernej i Artylerzystów pracuje ekipa oraz sprzęt budowlany.

– Mówiąc najkrócej,  rozpoczęliśmy budowę – komentuje Eliza Karczmarczyk, specjalista ds. inwestycji w firmie Hosso. 

 Przypomnijmy. Sprawa miał swój początek latem, gdy teren zmienił właściciela. Już wtedy były przymiarki do budowy nowego centrum handlowego. Budynek od gdyńskiej firmy Graal kupiła szczecińska spółka Platinium H3, która zajmuje się wynajmem własnych lub dzierżawionych powierzchni. Firma jest powiązana ze spółką Hosso. Ta ostatnia w Żarach jest właścicielem lokalu przy ul. Chrobrego 17, gdzie mieści się sklep KS Sport.

Firma ta ma też m.in. galerię w Świebodzinie, Gubinie, w której działa m.in. Rossmann, Hebe, CCC, Smyk, 4F, Yes i Carrefour. W istniejących Hosso są też Quiosque, Big Star, Vistula, 50 Style, dyskont spożywczy, sklep samoobsługowy Pepco i sklepy z branży elektronicznej.

Zgodnie z informacjami płynącymi z Hosso, hala sprzedaży w budynku o powierzchni 6,5 tys. mkw. powstanie na parterze. Dla porównania – Tesco w Żarach miało 6,7 tysiąca mkw. powierzchni handlowej, a Focus w Zielonej Górze – 29 tysięcy mkw.

Nowe centrum handlowe będzie miało własny parking wzdłuż budynku, na którym pomieści się od 120 do 150 aut. Do galerii dojechać będzie można z ul. Artylerzystów i Broni Pancernej.

Galeria ma ruszyć już w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Napisz komentarz »