REKLAMA

Sport

Ekonomik powalczył w finale

Opublikowano 31 października 2019, autor: hakma

Drużyna z żarskiego Ekonomika, po raz pierwszy w historii szkoły, reprezentowała województwo w ogólnopolskich finałach w biegach przełajowych, które odbyły się 29. października w Olszynie(woj. dolnośląskie)

W wielkim finale znaleźli się mistrzowie województw, a Lubuskie reprezentowali chłopcy z Ekonomika, którzy ostatecznie uplasowali się na dwunastym miejscu.

-12. miejsce w Polsce to ogromny sukces. Niektóre województwa były reprezentowane przez Szkoły Mistrzostwa Sportowego na przykład ze Szklarskiej Poręby, z Warszawy, z Łomży i z Bytomia, dlatego ciężko było nam nawiązać z nimi walkę. Ani mnie, ani moim kolegom z pracy jeszcze się nie zdarzyło, żebyśmy kiedykolwiek w jakiejkolwiek grze zespołowej lub lekkiej atletyce awansowali na Mistrzostwach Polski. Ci chłopcy już w finale wojewódzkim zrobili kawał dobrej roboty pokonując faworyzowane 7. LO z Zielonej Góry, dosłownie wygrywając z nimi o pół metra- stwierdził opiekun drużyny Tomasz Górski.-Zajęliśmy ostatnie miejsce, ale powiem jedno: dla mnie ci chłopcy są zwycięzcami, bo nie odpuścili i walczyli do samego końca-dokończył dumny trener.

Sami zawodnicy także są zadowoleni ze swojego startu.

-Trasa była trudna i większości nierówna, znajdowały się liczne podbiegi. Ze swojego biegu mogę być zadowolony. Dużym sukces był sam awans na mistrzostwa Polski, Niestety trudno jest walczyć ze szkołami sportowymi, gdzie wszyscy trenują lekkoatletykę-stwierdził na mecie kapitan Miłosz Bielak.

Napisz komentarz »