REKLAMA

Sport

Mistrzowie karate

Opublikowano 31 października 2019, autor: hakma

27 medali w tym 13 złotych, 5 srebrnych i 9 brązowych zdobyli zawodnicy żarskiego Klubu Karate Kontra na Mistrzostwach Polski JKA Karate, które odbyły się 27. października w Grodzisku Mazowieckim.

Młodzi karatecy z Żar do mistrzostw przygotowywali się od paru miesięcy, bo był to dla nich najważniejszy start w tym sezonie.

-Były to naprawdę bardzo dobre mistrzostwa dla zawodników naszego klubu. Było trochę obaw i nieco „marudzenia”, że jak to – na miesiąc przed MP ja wyjeżdżam do Japonii, ale jak widać wyniki są nawet lepsze niż przed rokiem, bowiem formę nie robi się na parę tygodni przed zawodami, tylko niekiedy całymi latami. Niemniej jednak muszę podziękować naszemu „Kontrowemu Teamowi”: trenerom; Magdalenie i Bartłomiejowi Malinowskim oraz Monice Seremak, którzy pod moją nieobecność zajęli się klubem. Ja sam po kilku latach przerwy postanowiłem wystartować w MP i sukces jest połowiczny – mistrzostwo w kata i niestety przegrana w eliminacjach w kumite. Zdecydowanie wyszło zmęczenie długim lotem i tygodnie intensywnych treningów w Tokio, forma przyjdzie, ale gdy wypocznę i na spokojnie „przetrawię” lekcje z Japonii-podsumował start Sebastian Końcowik.– Przed nami jeszcze kilka turniejów w tym roku, ale już intensywnie myślimy o przyszłorocznych Mistrzostwach Europy w Szwajcarii i Mistrzostwach Świata w Japonii, bowiem poziom karate na świecie jest wysoki, więc przed nami dużo pracy.

Wyniki:

kata indywidualne:

Złoty medal:

Liliana Nowicka, Martyna Grajcar, Gracjan Końcowik, Piotr Bizukojć, Maciej Bizukojć, Sebastian Końcowik

Srebrny medal:

Nadia Wojakowska, Gabriel Sobczak

Brązowy medal:

Nikola Seremak

kumite indywidualne:

złoty medal:

Liliana Nowicka, Nadia Wojakowska, Natalia Popławska, Wojciech Dziędzioła, Krystian Serwański,

srebrny medal:

Nikola Seremak, Martyna Grajcar, Gracjan Końcowik

brązowy medal:

Karolina Zabłotna, Celine Wunsche, Lena Kabin, Matvii Volosatov, Aleksander Sadło

Marcin Szymański

kata drużynowe:

złoty medal:

Liliana Nowicka, Krystain Serwański, Kacper Rudziewicz, Matvii Volosatov

brązowy medal:

Gracjan Końcowik, Aleksander Sadło, Gabriel Sobczak, Kamil Kościcki, Marcin Szymański

Napisz komentarz »