Ambicja jest, wyniki przyjdą same

Opublikowano 31 października 2019, autor: Piotr Piotrowski

Od dwóch porażek zaczęli rozgrywki Lubuskiej Ligi Juniorów młodzi siatkarze z Żagania.

Najpierw stoczyli zacięty mecz  z UKS SET Gorzów Wielkopolski, przegrywając 0:3 po niesamowitej walce w pierwszym i drugim secie, przegranych na przewagi (24:26).

– W pierwszym secie przy stanie 24:24 błąd zagrywki naszego zespołu oraz as serwisowy gorzowian spowodował, że to UKS wygrał 26:24.W drugim secie nasi chłopcy wzięli się ostro do roboty. Od początku prowadzili niewielką przewagą punktową. Przy stanie 17-23 dla Sobieskiego lekkiej kontuzji kolana nabawił się jeden z naszych graczy. Brak możliwości zmiany (zespół udał się do Gorzowa bez dwóch podstawowych graczy – przyp. red.) spowodował, że chłopcy stracili koncentrację i zaczęli popełniać błędy – opowiada Piotr Grabkowski, trener Sobieskiego. – Niestety, mimo fajnej walki przegraliśmy  również drugiego seta 24:26.. Trzeci set był przypieczętowaniem wygranej dla Gorzowa.

MVP  żagańskiej drużyny został rozgrywający, Oliwier Butycz. W niedzielę, 27.10. Sobieski podejmował u siebie murowanego faworyta ligi, Olimpię Sulęcin. Uległ 0:3. – Drużyna z Sulęcina to inna bajka, biją wszystkich po 3:0 , więc dla moich chłopców to była lekcja siatkówki i nowe doświadczenie, które powinno zaprocentować w przyszłości – dodaje trener. – Ambicja jest, wyniki przyjdą same.