REKLAMA

Sport

Sprzątali Zielony Las

Opublikowano 31 października 2019, autor: .

W sobotę (26.10) po raz drugi odbyło się sportowe sprzątanie Zielonego Lasu w Żarach. Organizatorem akcji był Miejski Ludowy Klub Sportowy „Agros”. Zawodników „Agrosu” wsparła żarska firma SWISS KRONO.

Aż trzy przyczepy śmieci zebrali uczestnicy sprzątania Zielonego Lasu, którą po raz drugi zorganizował żarski „Agros”.

– Zapaśnicy od 40 lat trenują przy Zielonym Lesie. I intensywnie z niego korzystają – mówi Damian Fedorowicz, prezes MLKS „Agros” Żary. –  Pomysł na sprzątanie zrodził się w zeszłym roku. Byliśmy na treningu w lesie, biegaliśmy i doszliśmy do wniosku, że straszny tam bałagan. Ostatnimi laty odbywa się tam coraz więcej imprez, coraz więcej osób ćwiczy w Zielonym lesie. Niestety, nie zawsze idzie za tym sprzątanie po sobie. W zeszłym roku przez godzinę zebraliśmy dwie przyczepy śmieci – opowiada D. Fedrowicz.

Pomogli

W pomoc zapaśnikom zaangażowali się nie tylko sportowcy z innych miejskich klubów sportowych, ale także mieszkańcy Żar. Honorowy patronat nad tą szczytną inicjatywą objęła firma SWISS KRONO.

– Firma SWISS KRONO po raz kolejny wspiera tę akcję – mówi Tomasz Rola, pełnomocnik zarządu ds. systemu zarządzania środowiskowego, energią i BHP w SWISS KRONO. – To bardzo miłe, że jest takie zainteresowanie tą akcją. Cieszę się, że przyszło tak wielu mieszkańców, że razem robimy coś dobrego. Najistotniejsze jest to, że las zostanie posprzątany, przecież będą z niego korzystać też następne pokolenia – podkreśla T. Rola.

Firma zapewniła sprzątającym wsparcie, nie tylko aktywnie uczestnicząc w zbieraniu śmieci. Uczestnicy dla bezpieczeństwa założyli dostarczone przez SWISS KRONO kamizelki odblaskowe. Po sprzątaniu, chętni mogli spróbować swoich sił, wyciskając zdrowe soki przez wyciskarki napędzane elektrycznością z rowerów stacjonarnych, dostarczone przez SWISS KRONO.

Zasłużyli na ognisko

W dwie godziny ponad 150 uczestników sprzątania Zielonego Lasu zebrało trzy duże przyczepy śmieci. Po intensywnej i pożytecznej pracy w lesie, uczestnicy odpoczęli przy ognisku, piekąc kiełbaski.

Napisz komentarz »