REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Ruszają z budową galerii

Opublikowano 25 października 2019, autor: bj

Ruszyła budowa galerii Hosso w Żarach, na bazie budynku dawnej farbiarni Zakładów Tkanin Dekoracyjnych „Dekora”. Centrum handlowe ma zostać otwarte w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Przy budynku u zbiegu ul. Broni Pancernej i Artylerzystów we wtorek, 22.10., pojawiła się ekipa budowlańców. Ich zadaniem jest przebudowa i remont. Na pracę nie mają zbyt wiele czasu.

– Galeria Hosso otwarta zostanie w pierwszym kwartale przyszłego roku. Po Gubinie i Świebodzinie, będzie to trzecia galeria Grupy Hosso w naszym województwie – informuje Eliza Karczmarczyk, specjalista ds. inwestycji w firmie Hosso.

Przypomnijmy. O przymiarkach do budowy galerii gazeta „Regionalna” pisała w sierpniu. Jak wówczas ustaliliśmy, budynek od gdyńskiej firmy Graal kupiła szczecińska spółka Platinium H3, która zajmuje się wynajmem własnych lub dzierżawionych powierzchni. Jest ona ściśle związana ze spółką Hosso, która w Żarach jest właścicielem lokalu przy ul. Chrobrego 17, gdzie mieści się sklep KS Sport. Firma ta ma też m.in. galerię w Świebodzinie, Gubinie, gdzie m.in mieści się Rossmann, Hebe, CCC, Smyk, 4F, Yes i Carrefour.

Z informacji przekazanych przez Hosso wynika, że hala sprzedaży w budynku o powierzchni 6,5 tys. metrów kwadratowych powstanie na parterze. Centrum handlowe będzie miało własny parking wzdłuż budynku, na którym pomieści się od 120 do 150 aut. Wjazdy do galerii prowadzić mają z ul. Artylerzystów i Broni Pancernej.

– Znajdą się tu sklepy znanych marek odzieżowych. W Świebodzinie, gdzie Hosso otworzyło park handlowy pod koniec 2018 roku, mamy sklepy Quiosque, Big Star, Vistulę, 4F czy 50 Style, dyskont spożywczy, sklep samoobsługowy Pepco, ale i sklepy z branży elektronicznej – wylicza E. Kaczmarczyk.

Nowy właściciel rozpoczyna inwestycję, wykorzystując pozwolenie na budowę i dokumentację uzyskaną przez poprzedniego. Do Starostwa Powiatowego wpłynął wniosek o przeniesienie pozwolenia. Urzędnicy nie otrzymali prośby o dokonanie zmiany w projekcie.

Budynek ma dwie kondygnacje. Centralnym punktem będzie wewnętrzny pasaż biegnący wzdłuż jego dłuższej strony. W istniejących przybudówkach znaleźć się mają biura i magazyny.

Napisz komentarz »