REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Castorama zamiast Tesco

Opublikowano 25 października 2019, autor: bj

Jeszcze tylko do czwartku, 31.10., zrobić będzie można zakupy w żarskimTesco. Potem zostanie zamknięty, a w jego miejsce pojawić się ma market z branży budowlanej, Castorama.

Castorama oszczędnie odpowiada na pytania.

– Czekamy na informację w tej sprawie od Castorama Polska – mówi Paweł Tabaka z P&R COMMUNICATIONS, który zajmuje się obsługą medialną Castoramy.

Dzwonimy do warszawskiej dyrekcji Castoramy. Słyszymy odpowiedź, że otwarcie nastąpi w ciągu roku.

Pracownicy wciąż czynnego Tesco mówią, że już kilkukrotnie pojawiały się w markecie ekipy w uniformach z logo Castorama.

– Chodzili, oglądali, robili pomiary – słyszymy.

Personel Tesco nie usłyszał od nikogo ofert pracy.

– Kilku z nas nawet pytało. Ale okazało się, że oni będą zatrudniać w drugim półroczu przyszłego roku. A nikt aż tyle nie może czekać – mówi jedna z pracownic.

Wyczyszczą do zera

W przypadku Gorzowa Wlkp., Gdyni i Bydgoszczy, gdzie zamiast Tesco ma się pojawić inny potentat branży budowlanej, Leroy Merlin, adaptacja marketów ma potrwać jeszcze dłużej, bo francuska sieć zapowiedziała otwarcie dopiero na rok 2021.

Jak będzie w Żarach? Pewne jest, że Tesco, opuszczając swój sklep, zabierze nie tylko regały i sprzęt. Firma już się dopytywała w urzędach, czy musi załatwiać jakieś formalności, bo zamierza pozostawić po sobie tylko zewnętrzne mury. Wszystkie ścianki działowe i przepierzenia, do magazynu, biur, toalet, zaplecza socjalnego, pomieszczeń wynajmowanych przez sklepy w pasażu, zostaną usunięte. Wszystko po to, by kolejny właściciel mógł urządzić sklep pod swoje potrzeby.

Do czwartku, 31.10., będą w żarskim Tesco dostępne bieżące promocje i produkty z gazetki

Od soboty, 2.11., kiedy sklep będzie już zamknięty dla klientów, pracownicy zajmą się pakowaniem niesprzedanych produktów i demontażem półek. Mają na to czas do 15.11., kiedy to, jak nieoficjalnie wiadomo, ma nastąpić przekazanie kluczy. Wówczas z pracą pożegna się 71 pracowników marketu.

.

Napisz komentarz »