Nerwówka w końcówce

Opublikowano 25 października 2019, autor: hakma

W środowy wieczór, 23. października, koszykarze drugoligowego BC Swiss Krono zgotowali swoim kibicom prawdziwie nerwową końcówkę meczu. z Tarnovią Basket Tarnowo Podgórne.

Początek meczu nie wskazywał na to, że podopieczni Łukasz Rubczyńskiego będą mieli jakiekolwiek problemy z drużyną gości. Gospodarze szybko objęli prowadzenie i konsekwentnie budowali przewagę. Po pierwszej kwarcie żaranie prowadzili 32:19 i kibice na trybunach byli przeświadczeni, że tak będzie już do końca spotkania zwłaszcza, że Krono grało jak z nut. Do formy powoli dochodzi Mariusz Matczak, a Darka Kalinowskiego trudno było w tym dniu zatrzymać. Nie tylko świetnie rozgrywał, ale także rzucał i bronił. Był wszędzie jak na prawdziwego kapitana przystało. Po pierwszej części żaranie prowadzili różnicą 20 punktów i to chyba ich uśpiło. Przyjezdni drugą połowę rozpoczęli z animuszem, którego brakowało im w wcześniej. Zaczęli konsekwentnie odrabiać straty, broniąc strefą, czego zespól z Żar stanowczo nie lubi. Przyniosło to efekt, bo Tarnovia zbliżyła się do miejscowych na 4 punkty i zrobiło się nerwowo. Na szczęście doświadczenie Kalinowskiego i Matczaka znów się przydało. W ostatnich 3 minutach meczu żaranie grali bardzo mądrze, celowo zwalniajac grę i dając się faulować. Ostatnią kwartę zremisowali, a tym samym wygrali całe spotkanie 81:69 i mogli się cieszyć z 4 zwycięstwa w tym sezonie.

-To było bardzo trudne spotkanie, zwłaszcza, że trener naszych rywali przygotował się do niego, bo naszą drużynę zna doskonale-powiedział Łukasz Rubczyński po meczu. -Na szczęście znów w końcówce doświadczenie zawodników się przydało i drużyna nie pozwoliła sobie wydrzeć zwycięstwa.