REKLAMA

Wasze sprawy

Bus przejechał dziecko

Opublikowano 25 października 2019, autor: Piotr Piotrowski

Kierowca przejechał busem po 11-miesięcznej dziewczynce! Dramat rozegrał się na parkingu przy markecie.

Był czwartek, 17 października, rano. Pani Aleksandra robiła z mężem zakupy w Bricomarche przy ul. Chrobrego w Szprotawie. Auto zaparkowali na parkingu przy supermarkecie. Gdy wychodzili ze sklepu z reklamówkami, ich córeczka Blanka wyrwała się z rąk mamy i pobiegła przed siebie. Przez nikogo niezauważona wbiegła wprost pod cofającego na parkingu busa. Samochód przejechał po nóżkach dziecka. Mama Blanki wyciągała dziecko spod kół.

– To był moment nieuwagi. Widziałam tylko, jak Blanka biegnie wprost pod cofającego busa. Rzuciłam zakupy na ziemię, pobiegłam za nią – mówi mieszkanka Przecławia (gm. Niegosławice). – Uderzałam w szybę. Krzyczałam do kierowcy, aby się zatrzymał. Jednocześnie odsunęłam Blankę spod kół.

Nauczka na całe życie

Dziecko ma naderwany i skręcony staw biodrowy. Ma też krwiaka na pachwinie. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał Blankę do szpitala w Zielonej Górze.

– Dostałam nauczkę od życia, choć taka sytuacja mogła przytrafić się każdemu rodzicowi – dodaje pani Aleksandra. – Uratowałam dziecko, ale i tak czuję się winna. Najbardziej bolą komentarze ludzi. Najważniejsze, że Blanka będzie chodzić. Lekarze mówią, że urazy i rany się wygoją.

– Prokuratura Rejonowa wszczęła dochodzenie zarówno z tytułu spowodowania nieumyślnego wypadku drogowego, jak i narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – informuje Monika Broda z żagańskiej policji.

Napisz komentarz »